Strefy erogenne

Które miejsca u kobiet są najwrażliwsze? Na jakie strefy najlepiej zwrócić uwagę podczas pieszczot mężczyzny? Dzisiaj opiszę Wam najpopularniejsze miejsca, które doprowadzą Waszego Partnera lub Partnerkę do granic rozkoszy.

Na wstępnie muszę zaznaczyć, że strefy erogenne to wyjątkowo indywidualna sprawa. Każda osoba jest inna i każdy może reagować w zupełnie inny sposób. Dla przykładu, bardzo popularnym miejscem, które doprowadza do szaleństwa zmysłów niejedną kobietę, są stopy. U mnie natomiast dotknięcie stóp skutkuje natychmiastowym, mimowolny kopniakiem :).

Większość miejsc pokrywa się zarówno u kobiety, jak i u mężczyzny. Na rysunku zauważyć można, że kobieta posiada więcej wrażliwych miejsc od mężczyzny. Nic bardziej mylnego :), pod warunkiem, że nie będziemy uogólniać.

Chodzi o to, że u kobiet miejsca te rozproszone są po niemal całym ciele. U mężczyzn natomiast numer 11 można rozdzielić jeszcze na kolejne punkty, które wymienię niżej.

Przejdźmy do konkretów:

 1. Głowa- kto nie lubi przyjemnego masażu skóry głowy?
 2. Oczy
 3. Uszy
 4. Usta
 5. Szyja, kark
 6. Dłonie
 7. Plecy
 8. Piersi
 9. Brzuch
 10. Pośladki. U mężczyzn również odbyt, w którym znajduje się ich punkt G. Jak go znaleźć? Należy upewnić się, że Partner leży rozluźniony, następnie delikatnie wsunąć palec w odbyt i znaleźć zgrubienie, które wielkością przypomina orzech. To gruczoł prostaty, który jest miejscem, którego szukamy!
 11. Strefy intymne. U kobiet szczególnie wrażliwa jest łechtaczka oraz okolice wejście do pochwy. Do tego w pochwie znajduje się kobiecy punkt G, który zlokalizujemy 2,3 cm od wejścia, na przedniej ścianie. To nieco chropowate zgrubienie, które powiększa się wraz z podnieceniem seksualnym, stąd najlepiej najpierw zająć się grą wstępną. U mężczyzn natomiast stref erogennych w tych okolicach jest więcej:
 • Żołądź- to „główka” penisa
 • Napletek- to fałd skórny, który zsuwa się podczas wzwodu
 • Wędzidełko- to cienki fałd skórny, który łączy napletek z żołędzią
 • Moszna- to „worek”, w którym znajdują się jądra
 1. Pachwiny
 2. Wewnętrzna część ud
 3. Wewnętrzna część kolan
 4. Stopy
 5. Nadgarstki- swoją drogą męskie nadgarstki, to według mnie najseksowniejsza część ciała mężczyzny 🙂

Jak już wspominałam, to, co jednym sprawia ogromną przyjemność, dla innych może być wręcz odpychające. Ważne jest, żeby dawać do zrozumienia Partnerowi czy Partnerce, co Wam się podobało, a co warto, żeby omijał. Jasne komunikaty to nie tylko oszczędność czasu, ale i wielu nieprzyjemności, włączając nawet irytację. Moją radą jest spróbowanie wszystkiego. Wzajemne odkrywanie tego, co nas najbardziej podnieca to świetna zabawa i sposób na zbliżenie się do siebie.

Kiedy poznacie już swoje ulubione strefy, warto zacząć eksperymentować z ich pobudzaniem. Na początku masowanie, głaskanie i delikatne uciskanie to dobry pomysł. Później świetnym sposobem jest zabawa z woskiem, dlatego zachęcam do zapoznania się z poprzednią notką.

Zapraszam również do moich mediów społecznościowych: Facebooka oraz Pinteresta, a także do newslettera, dzięki któremu jako pierwsi będziecie wiedzieć o nowościach związanych z blogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *